Multaj en la mondo subskribis la peticion ! Kaj Vi ?

Ambaŭ francaj entreprenoj favoras Esperanton, kaj subtenas tiun internacian peticion.
Ces deux entreprises françaises sont favorables à l'espéranto et soutiennent la pétition internationale.

en la ĉeĥa/čeština

 

Prohlášení č. 1

 

 

Dámy a pánové,

 

Od začátku února 2013 petice byla zahájena na síť přijímat podpisy. Ano, klidně, den co den, a ze všech koutů světa, lidé z více než 104 zemích dnes schválit tento opravný prostředek směřuje na Ĵoaneso Divonne (pr. z Divon), autorem této petice: "Esperanto, oficiální jazyk Evropské Unie teď! "Je na to e-mailová adresa:

http://www.avaaz.org/fr/petition/Esperanto_langue_officielle_de_lUE/ a je přímo přístupný v devíti jazycích (angličtina, arabština, korejština, němčina, španělština, italština, japonština, portugalština a ruština). Je zřejmé, že text petice je také dostupný v angličtině a v současnosti 14 jazyků: albánština, čínština, dánština, hebrejština, Katalánština, kartvele, litevské, Malta, okcitane, holandsky, polsky, rumane, Ivano a vjetname, ale bohužel Avaaz, majitel této domovské stránky nepodporují další stránky přímo nalézt. Právě v tuto chvíli, protože doufáme, dosáhnout, aby tato otázka se vyvíjí. Na reproduktory esperanta, a ty z 14 jazycích se mohou přihlásit pouze s přímo přístupných stránkách a pak na příslušných jazycích. Tato petice je také přístupný na Fejsbuko:

http://www.facebook.com/EsperantooficialalingvodeEuropaUnioNun

Všimněte si, že Ĵoaneso je 16-letý mladík. Z Kostariky, kde pokračuje gimnazian studie, měl nápad začít tuto petici, jako útok na celém světě vytvářet díky titulu provokema vzhledu reflexe civitaneca plánované úrovni.

Ano, lidé potřebují mezinárodní jazyk pro komunikaci. Ano, je to mezinárodní jazyk existuje a je k dispozici pro celé lidstvo již od roku 1887. Ano, je angličtina jako jazyk, protože má nezbytná kritéria k provedení této akce, to ano, angličtina obsahuje hodnoty, které umožňují přístup lidí, kteří bez ohledu na jejich původní země.

Ne, anglický nelze vybrat, a samozřejmě by neměla být uložena, protože to v žádném případě nemá kritéria pohodě a rovnosti, které jsou nezbytné v reálné mezinárodní komunikaci.

Nyní jsme malý tým, který pracuje na této petice. Vše, co se děje. Začneme, ale tiše, řádným způsobem, a pomalu, protože máme čas. Ve skutečnosti si myslím, že se musíme podívat na tuto věc dlouhodobě, a vybrali jsme, že prvním krokem bude probíhat v letech 2020-2022. Budeme vysvětlovat příštího výkazu důvod této volby a veškeré další údaje, které budou postupně důležitější s časem.

Od této chvíle, vím, že firma 5000A nás dostal na 16. května. Je to o muži ze Súdánu.

Velmi důležité, aby jste zjistili, je skutečnost, podle které budujeme tutnovan domovskou stránku zvlášť věnovanou této petice a vše, co ji obklopuje. Bude to nervy centrem naší činnosti. I když to doma místo ještě není aktivní, je to její email: http://tuj.free.fr

Došli jsme k závěru této první úřední dopis napsal a ve francouzštině a angličtině, které tyto tři výzvy:

1) Neváhejte a sdílet informace a šířit petici kolem vás.

2) který se na sebe kompetentní, že výnos a pošlete nám překlad tohoto prohlášení ve svém mateřském jazyce. Ve skutečnosti je to domovská stránka je vícejazyčná a překládal se jako snad v mnoha jazycích.

3) Také je třeba, aby se e-mailových adres z celého světa a národní asociace esperanta, a všech signatářů a všech signatářů.

Dočasně odpovězte prosím na tuto e-mailovou adresu:

 <thierry_saladin@yahoo.fr>

Pro dnešek dost, a děkujeme vám za pozornost.

 

Pouze společně se nám podaří

 

Uvidíme se brzy, milý příteli.

 

 

Tým tuj.free.fr

 

Powered by CMSimple | Template by CMSimple | Connexion